Działania logopedyczne

Zabawy i propozycje tematów do rozmowy z dziećmi

Dzień dobry czas zamknięcia przedszkoli został przedłużony, aby pomóc Państwu i dzieciom proponuję pracę dla dzieci 5 letnich i starszych:
przygotowujemy dwie kartki formatu A-4 na jednej dzieci rysują co mogą,w jaki sposób mogą spędzać same czas w domu  ( zabawy,gry), a na drugiej czego nie wolno im robić w domu, jakie czynności są dla nich niebezpieczne.
Po  wykonaniu rysunków proponuję rozmowę, Opiekunowie słuchają a dzieci opowiadają o swojej pracy. Celem jest poznanie dojrzałości dzieci, ich sposobu myślenia i oceny sytuacji. Prace dzieci proponuję zostawić, bo zostaną wykorzystane w dalszej części działań.
Zabawy logopedyczne dla dzieci starszych :
proponuję utrwalanie prawidłowej realizacji głosek wykorzystując ćwiczenia z zeszytu , dzieci dzielą nazwy obrazków na sylaby, rysują obok obrazka tyle kółek ile sylab, zaznaczają  na kolorowo kółko-sylabę, w której występuje ćwiczona głoska. Proponuję skorzystanie z  platformy wordwall i ćwiczeń.

DLA DZIECI MŁODSZYCH  i NIE TYLKO

Ćwiczenia narządów artykulacyjnych:

DlA DZIECI STARSZYCH
różnicowanie głosek sz-s , wymagana jest pomoc Opiekuna

ćwiczenia w realizacji głoski ż ćwiczenia pamięci

Ćwiczenia dot. określenia relacji przestrzennych ,wymagana pomoc Opiekuna.

W razie czego służę pomocą. Pozdrawiam, pani Basia.