Profilaktyka zdrowotna

Mamo tato!!

Profilaktyka zdrowia obejmuje działania zapobiegające chorobom. Jednym z nich jest utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia.

Jest ona skierowana do osób w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. Profilaktyka zdrowotna przynosi największe korzyści w prawidłowym rozwoju i funkcjonowaniu naszych dzieci, ponieważ zapobiega zaburzeniom we wszystkich strefach zdrowia organizmu. Zdrowie często bywa stanem ulotnym. W dzisiejszym świecie z zawiłym tempem pracy mamy mało czasu by zastanowić się nad tym jakie konsekwencje poniesie nasz organizm, jeśli nie dostarczymy mu potrzebnych przedsięwzięć, które są nieodzownym elementem zdrowego, pełnego życia. Dlatego też, aby je zachować, należy stosować prewencję. Trzeba zachęcać dzieci do zdrowego stylu życia i stwarzać warunki i możliwości sprzyjające zdrowiu. Zachęcajmy nasze pociechy do aktywnego trybu życia sami również reprezentujmy postawę prozdrowotną. Zachęcajmy do aktywnych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.