Działania logopedyczne

Ćwiczenia logopedyczne dla młodszych i starszych dzieci

Przedstawiam zabawy dla grupy dzieci młodszych ale również starszych (poszerzanie słownictwa). Proponuję zabawy:
Samodzielny rysunek pisanki ,najbardziej kolorowej albo kolorowanie już wydrukowanej pisanki .
Dzieci nazywają użyte kolory i wypowiadają jakie jeszcze inne przedmioty,co jeszcze może być tego samego koloru.Starszym dzieciom można zaproponować wymień 3-5 rzeczy, które są tego samego koloru.
Dzieciom starszym proponuję zabawy rozwijające słuch fonematyczny - tworzenie rymów; niekoniecznie wyrazy muszą istnieć w języku i tak np. opiekun wypowiada nazwę a dziecko szuka ,wypowiada wyraz, który brzmi podobnie np : zajączki - rączki, jajko - bajko.
Jeżeli rodzice wyrażają zgodę na korzystanie z laptopa, czy komputera podaję strony z zabawami :
dla dzieci młodszych:

dla dzieci starszych: