Działania logopedyczne

Propozycje zabaw logopedycznych

Przedstawiam propozycje zabaw skierowanych do dzieci 6-letnich:

Zabawy poszerzające słonictwo z głoską "sz": klik

Ćwiczenia artykulacyjne i nie tylko: klik

Zabawa "Obserwator - policjant"

Zabawa nie wymagająca materiałów, której celem jest poszerzanie słownictwa, nazywanie czynności: Obserwator-Policjant (nazwę można zmienić :) Dla starszych dzieci: opowiadają co robi mama (dorosła osoba,starszy brat) dla młodszych: mama pokazuje przedmioty, dziecko podaje ich nazwę. Zabawę można dostosować do potrzeb rodziny, dziecka.

Przebieg zabawy :
Proponuję zaprosić dziecko do kuchni, pokoju w którym coś Opiekun robi, aby dziecko opowiedziało, ponazywało czynności, które Opiekun wykonuje np. nalewa wodę do dzbanka, woda się gotuje, wyjmuje filiżankę, wyciera podłogę, ściera kurze, rozmawia, przytula, myśli. Proponuję zabawę nazwać obserwator - policjant :) Mam nadzieję, że dzieciom się spodoba, a Państwu nie utrudni zbytnio codzienności. Pozdrawiam serdecznie, mile widziane wiadomości dot. przebiegu zabaw.

Pani Basia