"Czytający rodzice w przedszkolu" - zachęcamy do udziału w akcji

Rodzice czytają przedszkolakom.

W bieżącym roku szkolnym od stycznia 2023 rozpoczynamy akcję „Czytający rodzice w przedszkolu”. Odważnych rodziców, którzy mają chęć    i znajdą czas, by odwiedzić nasze przedszkolne dzieci, żeby przeczytać im książki, bardzo serdecznie zapraszamy do naszej akcji. Oprócz rodziców mogą to być również inni członkowie rodziny - wszyscy bardzo mile widziani. Chcemy również obecność chętnych rodziców wykorzystać do tego, aby dzieci mogły poznać ciekawe zawody wykonywane przez dorosłych. Dlatego również mile widziany będzie charakterystyczny ubiór danego zawodu (np. pielegniarka, kominiarz, kolejarz itp.). Wystarczy umówić się  z panią Bogusią lub wychowawcą danej grupy, ustalić datę, godzinę, wybrać „lekturę” i przyjść do przedszkola. Dzieci chętnie będą słuchały, gdy im ktoś inny będzie czytał.

Co daje dzieciom czytanie książek? Poszerza ich zasób słownictwa  i ogólnej wiedzy, rozwija samoświadomość i pozwala lepiej rozumieć innych ludzi, wspomaga prawidłowy rozwój emocjonalny, rozwija wyobraźnię i pobudza fantazję, kształtuje poczucie moralności, wykształca empatię    i tolerancję, sprzyja późniejszej szybszej nauce, umacnia nawyk czytania    na całe życie, wzmacnia więź z dzieckiem. Ponadto dzieci będą miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat różnych zawodów. Mamy nadzieję,    że akcja „Czytający rodzice w przedszkolu” stanie się tradycją w naszej placówce.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASZEJ AKCJI.